Ero sivun ”Umomir” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
|||
| Rivi 27: | Rivi 27: | ||
|Vaakuna | |Vaakuna | ||
|Taivaansininen pilvikoro ruskeassa kentässä, jossa hopeinen metsästyskoira | |Taivaansininen pilvikoro ruskeassa kentässä, jossa hopeinen metsästyskoira | ||
|- | |||
|Motto | |||
|Huominen on päivä parempi. | |||
|} | |} | ||
Versio 10. joulukuuta 2015 kello 14.41

| Alkuperä | uusi oreinis |
| Alkukoti | Oreinan Vrontemira |
| Uskonto Suuressa skismassa | Tosiuskoinen |
| Maine | Armelias, laiska |
| Uroteko | Smiran taistelu vuoribarbaareja vastaan 2917 |
| Liittolaiset | Ispemir, Mitsonis |
| Viholliset | Kotromanis, Lidamir |
| Lohikäärmemerkki | Pilvi |
| Vaakuna | Taivaansininen pilvikoro ruskeassa kentässä, jossa hopeinen metsästyskoira |
| Motto | Huominen on päivä parempi. |
Jäseniä
- Voisilis, dynastinen perijä, Salaman veljeskunnan jäsen Derkeinassa.
- Dafina, Voisiliksen äiti, Sulvanis Ispemirin serkku, (os. Ispemir, 3082-)
Edesmenneet jäsenet
- Timiris, Voisiliksen isä, Mitsoniksen anthypatos (3080-3125).