Ero sivun ”Anthemiotes” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 24: | Rivi 24: | ||
|Vaakuna | |Vaakuna | ||
| | | | ||
|- | |||
|Lohikäärmemerkki | |||
| Hopeinen | |||
|} | |} | ||
Versio 12. tammikuuta 2015 kello 10.41
Olbeian hallitsijasuku
| Alkuperä | |
| Alkukoti | |
| Uskonto Suuressa skismassa | |
| Maine | |
| Uroteko | |
| Liittolaiset | |
| Viholliset | Trafines |
| Vaakuna | |
| Lohikäärmemerkki | Hopeinen |
Jäseniä
- Palladion, Olbeian arkon.
- Palladion, spatharios, Olbeian arkonin veljenpoika. (s. 3104-)
- Leontios, spatharios, Olbeian arkonin veljenpoika. (s. 3110-)
- Theon, spatharios, Olbeian arkonin pikkuserkku. (s. 3103-)
- Zenon, spatharios, Olbeian arkonin pikkuserkku. (s. 3107-)
Edesmenneet jäsenet
- Ziperion, spatharios, Olbeian arkonin veljenpoika. Rhouben Trafinesin arkkivihollinen. (s. 3102-3127), kuoli kaksintaistelussa Rhoubenia vastaan 21.8.3127.
Hovi
- Palladion Anthemiotes, spatharios
- Leontios Anthemiotes, spatharios
- Theon Anthemiotes, spatharios
- Zenon Anthemiotes, spatharios
- Staurakios Promountenos, spatharios (s. 3104-)
- Thoman Menandos, spatharios (s. 3102-)
- Mordos Gribas, spatharios (s. 3101-)