Ero sivun ”Loukites” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
[[Suuri Skisma|Suuren Skisman]] ainaka [[autokrator]]in hovissa vaikuttanut dynastia. | [[Suuri Skisma|Suuren Skisman]] ainaka [[autokrator]]in hovissa vaikuttanut dynastia. | ||
{| class="wikitable" | |||
|Alkuperä | |||
| | |||
|- | |||
|Alkukoti | |||
| | |||
|- | |||
|Uskonto [[Suuri Skisma|Suuressa skismassa]] | |||
|[[vanhauskoinen]] | |||
|- | |||
|Maine | |||
| | |||
|- | |||
|Uroteko | |||
| | |||
|- | |||
|Liittolaiset | |||
| | |||
|- | |||
|Viholliset | |||
| | |||
|- | |||
|Vaakuna | |||
| | |||
|} | |||
==Jäseniä== | ==Jäseniä== | ||
Versio 19. huhtikuuta 2016 kello 17.42
Suuren Skisman ainaka autokratorin hovissa vaikuttanut dynastia.
| Alkuperä | |
| Alkukoti | |
| Uskonto Suuressa skismassa | vanhauskoinen |
| Maine | |
| Uroteko | |
| Liittolaiset | |
| Viholliset | |
| Vaakuna |
Jäseniä
- Despina, Aleksios Skanranosin äiti, (s. 3061)
Edesmenneitä jäseniä